Partneri

Street art v Bratislave

Čo je street art?

STRET ART je v preklade pouličné vizuálne umenie. Vytvára sa z pravidla na verejnom priestranstve. Aj keď si to často človek neuvedomuje, je takmer nemožné sa mu vyhnúť. Len nie vždy ho vníma. Medzi STREET ART možno zaradiť napríklad pouličné sochárstvo alebo napríklad grafity.

Čo Vás napadne pri slove grafity?

Pri slove Grafity si veľa ľudí predstaví chuligánov, zničené fasády budov, pamiatok a veľa ľudí grafity nepokladá za umenie. Často sú grafity zahalené rúškom ilegality a vandalizmu. Aj to je jedna stránka a pohľad a realita. Druhou stránkou grafity ART, ktorý je pokladaný za umenie.

Grafity, vandalizmus alebo umenie?

Základným rozdielom je, že maľby sú spravidla legálne a umelecky spracované. Grafity ART je teda súčasťou pouličného umenia, ktoré sa nazýva STREET ART. Ani my nepodporujeme ilegálne posprejované parky a vandalizmus. Podporujeme umenie. Je veľký rozdiel v tom, či a jedná o maľbu na mieru komerčného charakteru. V dohodnutom vyobrazení, na dohodnutom mieste s umeleckou hodnotou. Prečo neskrášliť hnusný šedý múr, vkusnou umeleckou maľbou.

Kto sme my?

Naše múzeum, galéria je galéria grafity ART. Ale nielen to, sme galériou optických klamov, ilúzií a zábavy, kde sa stanete súčasťou umeleckých diel. Sme galériou, ktorá podporuje umenie, nie vandalizmus. Naše maľby sú naozajstné umelecké diela, vytvorené na mieru. Ak ste fanúšikom STREET ARTU alebo GRAFITTY ARTU, to musíte vidieť, budete unesení. Ak patríte k odporcom GRAFITY ARTU, ukážeme Vám pozitívnu stranu toho umenia. Sme presvedčení, že po návšteve našej galérie zmeníte názor na legálne grafity maľby.