Partneri

Optické klamy a ilúzie v Bratislave

Čo sú optické klamy a ilúzie?

Optické klamy a ilúzie sú spôsob ako je možné oklamať ľudské oko. Optická ilúzia sa tiež nazýva aj vizuálna ilúzia. V podstate sa jedná o vizuálne klamstvo. Optickú ilúziu a klam spôsobuje usporiadanie jednotlivých obrázkov, v našom prípade sa jedná o grafitové maľby na stenách galérie. Ich usporiadanie, usporiadanie farieb v kombinácii so správnym svetlom vytvárajú zavádzajúce vizuálne efekty. V našej galérii sme stavili na zábavné optické klamy a ilúzie a vytvorili tak pre našich návštevníkov umeleckú a zábavnú show. Vaše oči uvidia veci, ktorým Váš mozog nerozumie. Maľby pôsobia ako 3D efekty, v ktorých sa stanete účastníkom a tvorcom vizuálneho efektu. Budete pózovať, stanete sa súčasťou umeleckého diela, ktorého výsledok zaznamená Váš mobilný telefón, alebo fotoaparát. Ale dosť bolo teórie.

Optické klamy
aj v Bratislave

Múzea a galérie optických klamov a ilúzii naberajú vo svete na obrátkach. Na rozdiel od klasických galérií je tento druh vyhľadávaný nielen u obdivovateľov umenia ale aj u detí, rodičov s deťmi, u teenedžerov, dokonca aj seniorov a škôl. Klasické umenie je rozšírené o pamiatku v podobe fotiek, kreativitu návštevníkov a naozajstnú zábavu. Samotná atmosféra je iná. Smiech, zábava, sranda a radosť. Zamilovali sme sa do grafitov, umenia, optických klamov a ilúzií a preto sme sa rozhodli vybudovať múzeum optických klamov v Bratislave.

Múzeá a galérie optických klamov a ilúzií na Slovensku

Na Slovensku už podobné projekty existujú, rovnako ako v susedných štátoch. Koncept našej galérie je unikátny v jej rozvrhnutí a samotnom spracovaní. V rámci EÚ nájdete na stenách miesto reálnych grafitov a umenia, napríklad tapety, prípadne iný koncept. Koncept Triplandu je výlet. Sme miestom pre všetky vekové skupiny, miestom pre výlet, kde zažijete výlet. Zavesíte sa za ruky z Bratislavského UFA, zažijete výlet do džungle, kde nakŕmite opicu, v Antarktíde budete ťahať lanom ľadového medveďa, dáte si drink pri bare mimozemšťanov a teenedžeri sa môžu odfotiť so štýlovým holubom raperom.

Prečo navštíviť Tripland?

Dôvodov je veľa. Obdivovanie umenia, nadšenie pre grafity, program pre deti, lov na perfektné fotky pre Vás, či Instagram, podpora umenia a podobne. Našim hlavným cieľom je, aby ste mali zážitky, pozitívne emócie, zažili zábavu a smiech.