Partneri

3D maľby v Bratislave

Čo sú 3D maľby

3D maľby sú v podstate optické ilúzie. Podstatou 3D maľby sú optické klamy. Umelec sa snaží jednotlivé maľby vytvoriť tak, aby oklamali ľudské oko a mozog. Vo svete je aktuálne toto umenie veľmi obľúbené. Ľuďom sa páčia efekty a výsledok. Radi si 3D maľby fotia a objavujú ich na rôznych miestach kde sa nachádzajú.

3D maľby ako grafity

Jednou z možností je vytvorenie 3D malieb pomocou Grafitov. Grafity sú známe hlavne ako písmo. Keď sa povie grafity, množstvo ľudí si predstaví zničené a posprejované fasády a kultúrne pamiatky. No Grafity sa dajú povýšiť aj na umenie v podobe 3D grafitov. Je samozrejme jasné, že umelci nesprejujú na nelegálnych plochách a medzi umelcom a klasickým sprejerom je rozdiel. Rovnako ako nie každý dokáže sprejovať 3D maľby.

Kde hľadať 3D maľby

Miesta kde sa nachádzajú, sa ťažko hľadajú. Sú na rôznych miestach, dokonca štátoch a kontinentoch. Cestovanie môže byť veľké dobrodružstvo, no aj cenovo nákladné. Tip v tomto prípade je ako u ostatných začať hľadať na Google. Treba však myslieť na to, že 3D maľba, ktorej sa chcete stať súčasťou musí byť špeciálne vytvorená pre tento efekt, čo bežne vytvorené maľby na ulici spravidla nie sú. Aby ste 3D maľby nemuseli hľadať, vytvorili sme pre Vás galériu 3D grafitových malieb v Bratislave. Na jednom mieste tak môžete obdivovať ich krásu, stať sa ich súčasťou a využiť ich optické klamy a ilúzie, ktorými oklamete zrak a objektív fotoaparátu či Váš smartfón alebo iné zariadenie.